Karl Prantl *
(Pöttsching, Burgenland, 1923–2010)
Parallels and meander, monogrammed, dated KP 58, bronze, 60 x 59 x 10 cm
Provenance:
Private Collection, Germany
24.11.2016 - 18:00
EUR 14.000,- do EUR 18.000,-
Karl Prantl *
Provenance:
Private Collection, Germany
Aukce: | Současné umění II |
Datum: | 24.11.2016 - 18:00 |
Prohlídka: | 12.11. - 24.11.2016 |