Čís. položky 966

Revolver americký National Arms v kazetě, druhá polovina 60. let 19. stol.

Hlaveň v délce 3,25 palce, značena výrobcem (NATIONAL ARMS CO. BROOKLYN N.Y.). Válec šestikomorový, značen patenty (D. WILLIAMSON´S PATENT JUNE 5. MAY 17. 1864), na hlavni zdola výrobní číslo 22749 (na zadní stěně válce: HL 49). Varianta s vyhazovačem nábojnic. Mosazný postříbřený rám zdoben rytinou rostlinných ornamentů. Drobné stopy koroze, drobná poškození střenek rukojeti. Ráže 32, délka 18 cm.
Revolver uložen v dřevěné kazetě (22x13x6 cm) se šroubovákem a plechovou krabičkou (poškozenou), další příslušenství schází.

Tento revolver byl vyráběn firmou Moore v Brooklynu (stát New York) a jejím nástupcem firmou National Arms v Brooklynu v letech 1864 - 1870 (celkem kolem 3000 kusů v různých variantách). Této varianty (značení firmou National Arms a s vyhazovačem nábojnic) vzniklo kolem 7000 kusů. Revolver byl pokusem obejít patent firmy Smith and Wesson na plně provrtané nábojové komory v revolverovém válci, válec se tedy nabíjel zepředu a v zadní stěně válce byly jen menší otvory pro výstupek dna náboje (speciální "teat-fire" náboj, který sestrojili David Moore a David Williamson). Ve své době byl tento revolver poměrně úspěšný, takže v roce 1870 firmu National Arms koupila firma Colt. (Do)

14.06.2016 - 18:00

Dosažená cena: **
CZK 30.000,-
Odhadní cena:
CZK 45.000,-
Vyvolávací cena:
CZK 30.000,-

Aukce: Historické zbraně
Typ aukce: Salónní aukce
Datum: 14.06.2016 - 18:00
Místo konání aukce: Praha

Proč se registrovat na portálu myDOROTHEUM?

Bezplatná registrace v myDOROTHEUM vám umožní využívat následující funkce:

Katalog Upozornění, jakmile je nový aukční katalog online.
Připomenutí aukce Připomínka dva dny před zahájením aukce.