Libenský Stanislav (Sezemice 1921 – 2002 Železný Brod) Brychtová Jaroslava (Železný Brod 1924)
Hlava se čtvercovým okem
sklo šedomodré, tavené ve formě, broušené a leštěné, signováno a datováno Libenský Brychtová 1986 - 1996, výška 49 cm (Zí)
Přiloženo potvrzení pravosti od Jaroslavy Brychtové.
Literatura: Klasová M., Libenský Brychtová, Gallery, Praha, 2002, publikovaný původní odlitek z roku 1986 na str. 162
Jedním ze silných témat této autorské dvojice byl motiv hlavy, ke kterému se opakovaně vraceli. I v naší aukci nabízená Hlava s hranatým okem dále rozvíjí motiv stylizace a celkového pojetí lidské hlavy. Pro toto vrcholné dílo je charakteristická geometrická stylizace a optické využití dutiny uprostřed skleněného bloku, která prozařuje celý objekt. Hlavu s hranatým okem vytvořil autorský pár v roce 1986, nabízený kus je autorskou replikou z roku 1996.
15.10.2015 - 20:00
- Dosažená cena: **
CZK 800.000,-
CZK 800.000,-
- Vyvolávací cena:
CZK 550.000,-
Hlava se čtvercovým okem
Aukce: | Křehká síla skla |
Datum: | 15.10.2015 - 20:00 |
Místo konání aukce: | ZIBA, Na Příkopě 20, Praha 1 |
Prohlídka: | 01.10. - 15.10.2015 |