Kvita Roman (1989)
Váza 01
sklo čiré, foukané, broušené a pískované, sign. a dat. 2013, výška 25 cm (Zí)
Dílo pochází z ateliéru autora.
Roman Kvita je studentem ateliéru Produktového designu pod vedením Michala Froňka a Jana Němečka na VŠUP v Praze. Věnuje se sklu a průmyslovému designu. V roce 2013 začala spolupráce se sklárnou Nachtmann, pro kterou navrhoval kolekci lisovaného skla Sphere. Nabízená váza vznikla počátkem roku 2013 jako špičkově provedený řemeslný prototyp s názvem Váza 01. Autor v této kolekci zjišťoval možnosti brusu skla kotoučem. Tím vznikla na povrchu organická struktura nepravidelných výsečí koulí, které se navzájem prolínají a vytvářejí tak efektní proměnlivý rastr. Tento výrobní postup byl navržen pro technologii lisovaného skla a nabízená váza je součástí příběhu celého vzniku kolekce. Sphere získala v roce 2014 ocenění Red Dot za produktový design a cenu Bayerischer Staatpreis. V současnosti je ve výrobním programu sklárny Nachtmann.
15.10.2015 - 20:00
- Dosažená cena: **
CZK 75.000,-
CZK 80.000,-
- Vyvolávací cena:
CZK 50.000,-
Kvita Roman (1989)
Váza 01
Aukce: | Křehká síla skla |
Datum: | 15.10.2015 - 20:00 |
Místo konání aukce: | ZIBA, Na Příkopě 20, Praha 1 |
Prohlídka: | 01.10. - 15.10.2015 |