Čís. položky 291

Zelezny - Scholz Helene (Chropyně 1892 - 1974 Řím)

Portrét Zdeny Mastné, bronz, patinovaný, na zadní straně signováno Helena Železná a popsáno Rome Noel 1927, mramorový podstavec, výška 33,5 cm (Zí)

Portrét pochází z majetku rodiny Vojtěcha Mastného, jednoho z nejvýznamnějších právníků a diplomatů éry první Československé republiky. Zdena Mastná byla manželkou Vojtěcha Mastného. V době jeho mise v Římě (1925 - 1932) se přátelili se sochařkou českého původu Helenou Železnou, která nabízenou plastiku zhotovila a darovala rodině pana vyslance.

19.09.2015 - 15:00

Odhadní cena:
CZK 35.000,-
Vyvolávací cena:
CZK 22.000,-

Aukce: Umění 20. století
Typ aukce: Salónní aukce
Datum: 19.09.2015 - 15:00
Místo konání aukce: Hotel Marriott, Prague
Prohlídka: 12.09. - 19.09.2015

Proč se registrovat na portálu myDOROTHEUM?

Bezplatná registrace v myDOROTHEUM vám umožní využívat následující funkce:

Katalog Upozornění, jakmile je nový aukční katalog online.
Připomenutí aukce Připomínka dva dny před zahájením aukce.