Zelezny - Scholz Helene (Chropyně 1892 - 1974 Řím)
Portrét Zdeny Mastné, bronz, patinovaný, na zadní straně signováno Helena Železná a popsáno Rome Noel 1927, mramorový podstavec, výška 33,5 cm (Zí)
Portrét pochází z majetku rodiny Vojtěcha Mastného, jednoho z nejvýznamnějších právníků a diplomatů éry první Československé republiky. Zdena Mastná byla manželkou Vojtěcha Mastného. V době jeho mise v Římě (1925 - 1932) se přátelili se sochařkou českého původu Helenou Železnou, která nabízenou plastiku zhotovila a darovala rodině pana vyslance.
19.09.2015 - 15:00
CZK 35.000,-
- Vyvolávací cena:
CZK 22.000,-
Aukce: | Umění 20. století |
Datum: | 19.09.2015 - 15:00 |
Místo konání aukce: | Hotel Marriott, Prague |
Prohlídka: | 12.09. - 19.09.2015 |