Philipp Klein
(Mannheim 1871–1907 Hornegg am Neckar)
Toilette, monogrammed Ph. K., oil on canvas, 95.5 x 66.5 cm, framed, (PS)
Provenance:
Private Collection, Germany
Expert: Dr. Petra Maria Schäpers
Dr. Petra Maria Schäpers
+49 211 2107747
petra.schaepers@dorotheum.de
09.06.2015 - 19:00
EUR 12.000,- do EUR 14.000,-
Philipp Klein
Provenance:
Private Collection, Germany
Dr. Petra Maria Schäpers
+49 211 2107747
petra.schaepers@dorotheum.de
Aukce: | Moderní |
Datum: | 09.06.2015 - 19:00 |
Prohlídka: | 30.05. - 09.06.2015 |