Barokní skřínkové hodiny
světlé dřevo, obdélná schránka se zlacenými hranami, mansardová stříška, mosazné apliky, čelní deska mosazná se stříbřeným mezikružím, v horní části uprostřed medailon s nápisem Antony Bernhardt Prag, stroj vřetenový, kyvadlový s pérovým pohonem a půlovým bitím na zvonek, klíč, Praha, 3. třetina 18. století, výška 49 cm, stroj v chodu, nefunkční bití, bez záruky přesnosti chodu (Zí)
Antonín Bernhardt (1720 - 1809) hodinář původem z Bavorska, od roku 1757 působil v Praze
23.05.2015 - 15:00
CZK 50.000,-
- Vyvolávací cena:
CZK 30.000,-
Barokní skřínkové hodiny
Aukce: | Umění a starožitnosti |
Datum: | 23.05.2015 - 15:00 |
Místo konání aukce: | Hotel Marriott, Prague |
Prohlídka: | 16.05. - 23.05.2015 |