Šabóková Gizela (Nové Zámky 1952)
Bez názvu
Sklo jantarově žluté, tavené ve formě, signováno G. Šabóková, zhotoveno v 90. letech 20. století, výška 51 cm, průměr 23 cm (Zí)
Gizela Šabóková studovala nejdříve SOŠS v Železném Brodě, poté pokračovala v ateliéru prof. Libenského na VŠUP v Praze, kde absolvovala v roce 1979. Po studiu zaujala kombinováním sklářských technik. Vytvářela broušené a lepené objekty, které následně přetavovala a přebrušovala. Posléze se zaměřila na techniku tavené plastiky. V 90. letech 20. století vyvinula unikátní postup částečného stavování skleněných tyčí do slinutého tvaru. Tímto způsobem vytvořila několik cyklů (Nohatky, Křídla…), ve kterých přesvědčivě zachytila kontrast mezi kompaktním blokem skla a křehkými, až vratkými tyčemi.
Nabízené dílo je typickou ukázkou autorčiny originální tvorby.
12.10.2017 - 20:00
CZK 240.000,-
- Vyvolávací cena:
CZK 180.000,-
Bez názvu
Aukce: | Křehká síla skla |
Datum: | 12.10.2017 - 20:00 |
Místo konání aukce: | Dancing House Gallery, Jiráskovo náměstí 6, Prague 2 |
Prohlídka: | 02.10. - 11.10.2017 |