Vachtová Dana (Praha 1937)
Zvěstování
Sklo tavené ve formě, patinované, drát, mosazná základna, signováno Vachtová, 34 × 36 × 33 cm (Zí)
Dana Vachtová absolvovala v roce 1963 VŠUP v Praze v ateliéru prof. Kaplického. Její tvorba je značně experimentální, neomezuje se pouze na sklo jako surovinu, ale ráda jej kombinuje s jinými materiály, nejčastěji kovem. V 80. letech 20. století se proslavila avantgardními realizacemi na pomezí konceptuálního a landartového umění. Výrazově nejsilnější je její tvorba z 90. let, kdy se tematicky obrací k biblickým a existenciálním námětům. Objekty provádí buď technikou tavené plastiky, nebo technikou lití na ztracený vosk, která jí umožňuje pracovat s drobným detailem a jemnou modelací. Díla často opatřuje patinou „archeologického“ stáří. Autorka vytváří scénické kompozice plné kontemplace a vnitřní lyriky. Nabízené dílo Zvěstování je galerijní ukázkou jejího osobitého a nenapodobitelného přístupu ke sklu.
12.10.2017 - 20:00
CZK 220.000,-
- Vyvolávací cena:
CZK 160.000,-
Vachtová Dana (Praha 1937)
Zvěstování
Aukce: | Křehká síla skla |
Datum: | 12.10.2017 - 20:00 |
Místo konání aukce: | Dancing House Gallery, Jiráskovo náměstí 6, Prague 2 |
Prohlídka: | 02.10. - 11.10.2017 |