Čís. položky 11

Bílek Ilja (Liberec 1949)

Miss Walker

Sklo topasové a černé, tavené ve formě, broušené, lepené, signováno I Bílek 89, 44 × 39 × 15 cm (Zí)

vystaveno
Glasgalerie Hittfeld, Hamburk, 1989

Ilja Bílek absolvoval VŠUP v Praze, ateliér sklářské tvorby u prof. Libenského. Od ukončení studia se vedle návrhářství pro Železnobrodské sklo věnuje volné tvorbě. V roce 1996 se stal vedoucím ateliéru skla na Fakultě umění a designu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Pracuje převážně technikou tavené plastiky, ve které vytváří objekty využívající skladebnosti geometrických ploch, často kombinuje různé druhy skla. Skleněné kompozice vnímá prostorově, hmota jeho plastik se dynamicky proměňuje s různými úhly pohledu.
Galerijní dílo Miss Walker pochází ze série chodců, které vytvářel ve druhé polovině 80. let minulého století a v níž je zdůrazněno napětí mezi dvěma bloky různobarevného skla. Autor rád volil opakní černé sklo, které má optické kvality kontrastující s druhým, světlým blokem skla.

12.10.2017 - 20:00

Dosažená cena: **
CZK 180.000,-
Odhadní cena:
CZK 250.000,-
Vyvolávací cena:
CZK 180.000,-

Bílek Ilja (Liberec 1949)

Miss Walker

vystaveno

Aukce: Křehká síla skla
Typ aukce: Salónní aukce
Datum: 12.10.2017 - 20:00
Místo konání aukce: Dancing House Gallery, Jiráskovo náměstí 6, Prague 2
Prohlídka: 02.10. - 11.10.2017

Proč se registrovat na portálu myDOROTHEUM?

Bezplatná registrace v myDOROTHEUM vám umožní využívat následující funkce:

Katalog Upozornění, jakmile je nový aukční katalog online.
Připomenutí aukce Připomínka dva dny před zahájením aukce.