Hlava Pavel (Semily 1924 – 2003 Praha)
Květ
Sklo čiré a barevné, zatavená skelná tkanina, lepené, leštěné, signováno P. Hlava Czechoslovakia 1990, 38 × 26 × 7,5 cm (Zí)
Po studiu na sklářské škole v Železném Brodě pokračoval Pavel Hlava v ateliéru prof. Štipla na VŠUP v Praze. Od 60. let 20. století působil jako sklářský výtvarník v ÚBOKu (Ústav bytové a oděvní kultury). Patřil ke sklářům, kteří uspěli jako návrháři sériově vyráběného skla a zároveň se věnovali ateliérové tvorbě. Mezi jeho slavné sériové návrhy patří hranolové, barevně pojímané a broušené vázy se zataveným stříbrem nebo efektní vázy pro jeden květ zhotovené technikou sommerso. U nich se opticky uplatňovala tvarovaná dutina pro květinu a špičková kvalita zabroušené skloviny. V roce 1956 začal Pavel Hlava pracovat s foukaným sklem.
12.10.2017 - 20:00
CZK 100.000,-
- Vyvolávací cena:
CZK 70.000,-
Květ
Aukce: | Křehká síla skla |
Datum: | 12.10.2017 - 20:00 |
Místo konání aukce: | Dancing House Gallery, Jiráskovo náměstí 6, Prague 2 |
Prohlídka: | 02.10. - 11.10.2017 |