PORTRÉT MARIE TEREZIE S POHLEDEM NA PRAHU, 1743
Mědirytina Johanna Daniela Herze, kterou vyryl dle vlastní předlohy. Sloupovím uprostřed průhled na Prahu, nahoře portrét Marie Terezie v rámci z květin neseném anděli. Dole 3 alegorické postavy s odznaky císařské moci. Součást knihy vydané německy i česky: Jan Jindřich Ramhofský z Ramhofenu: Drei Beschreibungen.../ Trojí Popsání, Předně: Slavnýho Vjezdu… . Praha: Karel Fr. Rosenmüller-ml., 1743.
Rozměr desky : 35,8 x 22,4 cm
Literatura:
Jungmann V. 294, Knihopis K 14.739
Stav: List má místy zahnědlé skvrny, v horní části je lehce poškozen (perforován). Mědirytina je v dobrém stavu. List paspartován a zarámován.
26.05.2018 - 15:00
CZK 13.000,-
- Vyvolávací cena:
CZK 10.000,-
Rozměr desky : 35,8 x 22,4 cm
Literatura:
Aukce: | Výtvarné umění a starožitnosti |
Datum: | 26.05.2018 - 15:00 |
Místo konání aukce: | Radisson Blu Alcron Hotel Prague |
Prohlídka: | 12.05. - 26.05.2018 |