Klasicistní figurální hodiny
dřevo, řezané, zlacené, na profilované obdélné dece na levé straně figura starce, na pravé pahýl stromu s letícím andělem, uprostřed hodinová schránka, ve spodní části s motivem skaliska, na vrchu ruina gotizující architektury a letící postava Chrona, ciferník smaltovaný s arabskými číslicemi a prořezávanými mosaznými ručkami, stroj kotvový s pérovým pohonem a čtvrťovým bitím na dva zvonky, klíč, na zadní desce signováno "Ignaz Mezka In Bergstat Feccit No 40." (pravděpodobně Horní Město u Rýmařova), Morava, schránka zhotovena ve stylu Ondřeje Schweigla, 4. čtvrtina 18. století, výška 65 cm, ciferník lehce poškozený, bez záruky chodu, schránka v minulosti restaurovaná a doplněná (Zí)
26.05.2018 - 15:00
CZK 150.000,-
- Vyvolávací cena:
CZK 100.000,-
Klasicistní figurální hodiny
Aukce: | Výtvarné umění a starožitnosti |
Datum: | 26.05.2018 - 15:00 |
Místo konání aukce: | Radisson Blu Alcron Hotel Prague |
Prohlídka: | 12.05. - 26.05.2018 |