Secesní stojan na květiny
keramika, žlutohnědá glazura, trojboká základna, tři esovité nohy ve tvaru stvolu s listy nesou kruhovou desku, Francie, Clement Massier, neznačeno, počátek 20. století, výška 79 cm, lepený jeden list (Zí)
Clement Massier (1844 – 1917) – významný francouzský keramik, proslul svými experimenty s glazurami a irisováním povrchu. Ve Francii je považován za jednoho z hlavních průkopníků secesního stylu. Se svými díly získal zlaté medaile na světových výstavách v roce 1889 a 1898
26.05.2018 - 15:00
CZK 40.000,-
- Vyvolávací cena:
CZK 28.000,-
Secesní stojan na květiny
Aukce: | Výtvarné umění a starožitnosti |
Datum: | 26.05.2018 - 15:00 |
Místo konání aukce: | Radisson Blu Alcron Hotel Prague |
Prohlídka: | 12.05. - 26.05.2018 |