Švarc Josef (1928)
Velká mísa Bodláky, sklo čiré, broušený motiv bodláků, sign. Švarc, zhotoveno ve sklárnách Bohemia, Světlá nad Sázavou, 60. - 70. léta 20. století, průměr 37 cm (Zí)
Josef Švarc studoval na sklářské škole v Kamenickém Šenově. Mezi lety 1953 a 1973 pracoval jako návrhář a rytec ve sklárnách Bohemia ve Světlé nad Sázavou, poté byl činný ve sklárně Josefodol. Josef Švarc proslul vázami a mísami zdobenými charakteristickými motivy bodláků, které jsou provedeny hlubokým brusem.
23.09.2017 - 15:00
CZK 10.000,-
- Vyvolávací cena:
CZK 7.000,-
Švarc Josef (1928)
Aukce: | Výtvarné umění, sklo, design |
Datum: | 23.09.2017 - 15:00 |
Místo konání aukce: | Radisson Blu Hotel, Štěpánská 40 |
Prohlídka: | 16.09. - 23.09.2017 |