Čís. položky 362

Křeslo Thonet-Mundus A60 F

dřevo bukové, ohýbané, hnědě mořené, překližkový sedák, Thonet - Mundus, návrh 1928, značeno papírovou nálepkou Thonet, mezi 1918-1945, v minulosti restaurováno (Zí)

Z modelové řady "A60" je známo mnoho taburetů a jediné houpací křeslo. Křeslo, lavice nebo židle pak byly dosud známy jen z dobových propagačních materiálů. Velké modernistické křeslo ve stylu německého Bauhausu a vídeňského Werkbundu bylo uvedeno v roce 1928 jako novinka určená pro obchodní zastoupení firmy v Paříži. Ve sbírkách UPM existuje vyplétaná varianta houpacího křesla z této série. V podnikové dokumentaci firmy Thonet Mundus jsou pak k nalezení křeslo, židle, lavice a houpací křeslo z této série. Nabízená křesla jsou varianty bez čalounění, které nebyly v literatuře nalezeny.

Literatura:
Thonet-Mundus Zentralanzeiger, 1929, Nr.99, Nr.3, Kartotéky a produkční alba firmy Thonet-Mundus, Uhlíř J., Thonet Mundus a ti druzí, 2011, str.74, Šimoníková J., Nábytek z Bystřice pod Hostýnem, 1992, str.80

23.09.2017 - 15:00

Dosažená cena: **
CZK 38.000,-
Odhadní cena:
CZK 50.000,-
Vyvolávací cena:
CZK 38.000,-

Křeslo Thonet-Mundus A60 F

Literatura:

Aukce: Výtvarné umění, sklo, design
Typ aukce: Salónní aukce
Datum: 23.09.2017 - 15:00
Místo konání aukce: Radisson Blu Hotel, Štěpánská 40
Prohlídka: 16.09. - 23.09.2017