Křeslo Thonet-Mundus A60 F
dřevo bukové, ohýbané, hnědě mořené, překližkový sedák, Thonet - Mundus, návrh 1928, značeno papírovou nálepkou Thonet, mezi 1918-1945, v minulosti restaurováno (Zí)
Z modelové řady "A60" je známo mnoho taburetů a jediné houpací křeslo. Křeslo, lavice nebo židle pak byly dosud známy jen z dobových propagačních materiálů. Velké modernistické křeslo ve stylu německého Bauhausu a vídeňského Werkbundu bylo uvedeno v roce 1928 jako novinka určená pro obchodní zastoupení firmy v Paříži. Ve sbírkách UPM existuje vyplétaná varianta houpacího křesla z této série. V podnikové dokumentaci firmy Thonet Mundus jsou pak k nalezení křeslo, židle, lavice a houpací křeslo z této série. Nabízená křesla jsou varianty bez čalounění, které nebyly v literatuře nalezeny.
Literatura:
Thonet-Mundus Zentralanzeiger, 1929, Nr.99, Nr.3, Kartotéky a produkční alba firmy Thonet-Mundus, Uhlíř J., Thonet Mundus a ti druzí, 2011, str.74, Šimoníková J., Nábytek z Bystřice pod Hostýnem, 1992, str.80
23.09.2017 - 15:00
- Dosažená cena: **
CZK 38.000,-
CZK 50.000,-
- Vyvolávací cena:
CZK 38.000,-
Křeslo Thonet-Mundus A60 F
Literatura:
Aukce: | Výtvarné umění, sklo, design |
Datum: | 23.09.2017 - 15:00 |
Místo konání aukce: | Radisson Blu Hotel, Štěpánská 40 |
Prohlídka: | 16.09. - 23.09.2017 |