Palová Zora (Bratislava 1947)
Levitující kostka, sklo čiré, tavené ve formě, leptané a leštěné, signováno a datováno Palová 09, 17 x 18 x 16 cm, odnímatelný mramorový podstavec (Zí)
Zora Palová absolvovala v roce 1975 Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě, ateliér Sklo v architektuře u prof. Ciglera. Po studiu se věnovala volné tvorbě, vytvářela ze skla jak objekty, tak i šperky. V letech 1996–2003 působila jako profesorka skla na The University of Sunderland ve Velké Británii. Ve své tvorbě se věnuje výhradně technice tavené plastiky. Inspiraci hledá v přírodě, u rostlin a jiných živých organismů. Citlivá práce s průsvitností materiálu a hra se strukturou jeho povrchu dává dílům křehkou poetiku, která je pro její tvorbu typická.
22.09.2018 - 15:00
- Dosažená cena: **
CZK 70.000,-
CZK 38.000,-
- Vyvolávací cena:
CZK 28.000,-
Palová Zora (Bratislava 1947)
Aukce: | Výtvarné umění, sklo, design |
Datum: | 22.09.2018 - 15:00 |
Místo konání aukce: | Radisson Blu hotel, Štěpánská 40, Praha 1 |
Prohlídka: | 03.09. - 22.09.2018 |