DECHEM
Bandaska - Postmoderna M
sklo kouřové, foukané s barevnými nálepy, sign. a dat. DECHEM 2015, výška 24 cm, průměr 15 cm (Zí)
Dílo pochází z ateliéru autorů
Studio DECHEM bylo založeno v Praze v roce 2012 Michaelou Tomiškovou a Jakubem Janďourkem. Společně studovali sklářskou školu v Novém Boru. Poté Michaela pokračovala ve studiu produktového designu na VŠUP v Praze; Jakub se zdokonaloval ve svých dovednostech v oboru osvětlení, zpracování skla, technologie a výroby. Ve studiu DECHEM se věnují produktovému designu, speciálně pak sklu. Jako výchozí materiál jim většinou slouží sklo čiré, běžně v kombinaci s bílým opálem nebo černým a kouřovým sklem. Od roku 2014 spolupracují se sklářskou firmou Kavalierglass. Významnou částí jejich práce jsou projekty na míru navrhovaných svítidel a bytových doplňků. V roce 2014 obdrželo studio DECHEM od Akademie designu České republiky ocenění Grand designér roku.
20.10.2016 - 20:00
CZK 30.000,-
- Vyvolávací cena:
CZK 15.000,-
DECHEM
Bandaska - Postmoderna M
Aukce: | Křehká síla skla |
Datum: | 20.10.2016 - 20:00 |
Místo konání aukce: | "Soho" Podolské nábřeží 1, Praha 4 |
Prohlídka: | 08.10. - 20.10.2016 |