Matoušková Anna
VIIA - VII B
sklo šedé, tavené ve formě, sign. Matoušková, celkové rozměry 25 x 50 x 25 cm, dva díly (Zí)
Autorka studovala Ateliér skla na VŠUP v Praze postupně u Stanislava Libenského, Jaroslava Svobody a Vladimíra Kopeckého, kde absolvovala v roce 1990. Těžiště její tvorby spadá do 90. let 20. století, kdy se věnovala technice tavené plastiky. Její přístup ke sklu nejlépe charakterizovala Sylva Petrová: „Anna Matoušková na sebe upozornila v atmosféře postmoderních a expresivních názorů svých kolegů příklonem ke geometrii taveného skla. Její objekty nabádají k soustředění do nitra svého uspořádání do nehmotného středu objektu a vykazují prvky nehmotné spirituality.“
20.10.2016 - 20:00
CZK 50.000,-
- Vyvolávací cena:
CZK 32.000,-
Matoušková Anna
VIIA - VII B
Aukce: | Křehká síla skla |
Datum: | 20.10.2016 - 20:00 |
Místo konání aukce: | "Soho" Podolské nábřeží 1, Praha 4 |
Prohlídka: | 08.10. - 20.10.2016 |
Položky z jiných aukcí
- Dreiflammiger Kerzenleuchter,
- Poststück/Briefstück - Tschechosl. 1919 - 20 Kaiser
- Gefußtes Tablett mit Stickbild hinter Glas,
- Brillant-Brosche "Blüte"