Hlavička Tomáš (1950)
Katedrála
čiré sklo se zatavenými stříbrnými plátky sign. a dat. Hlavička 2016, 42 x 27 x 21 cm (Zí)
Dílo pochází z ateliéru autora
Tomáš Hlavička studoval architekturu na ČVUT v Praze, ke sklu se dostal počátkem 80. let 20. století, kdy se stal zetěm skláře Pavla Hlavy, se kterým začal spolupracovat. Vlastní volné tvorbě se věnuje od roku 1986. Autor používá vlastní techniku, kterou stavuje zlaté a stříbrné plátky se sklem, čímž vytváří efekt vlnící se trávy či mořských řas. Objekty následně brousí do precizních tvarů, u kterých vynikne hra barev a odlesků vyvolávající zdání pohybu uvnitř hmoty.
20.10.2016 - 20:00
CZK 150.000,-
- Vyvolávací cena:
CZK 90.000,-
Hlavička Tomáš (1950)
Katedrála
Aukce: | Křehká síla skla |
Datum: | 20.10.2016 - 20:00 |
Místo konání aukce: | "Soho" Podolské nábřeží 1, Praha 4 |
Prohlídka: | 08.10. - 20.10.2016 |