Čís. položky 25

Hlavička Tomáš (1950)

Katedrála
čiré sklo se zatavenými stříbrnými plátky sign. a dat. Hlavička 2016, 42 x 27 x 21 cm (Zí)

Dílo pochází z ateliéru autora
Tomáš Hlavička studoval architekturu na ČVUT v Praze, ke sklu se dostal počátkem 80. let 20. století, kdy se stal zetěm skláře Pavla Hlavy, se kterým začal spolupracovat. Vlastní volné tvorbě se věnuje od roku 1986. Autor používá vlastní techniku, kterou stavuje zlaté a stříbrné plátky se sklem, čímž vytváří efekt vlnící se trávy či mořských řas. Objekty následně brousí do precizních tvarů, u kterých vynikne hra barev a odlesků vyvolávající zdání pohybu uvnitř hmoty.

20.10.2016 - 20:00

Odhadní cena:
CZK 150.000,-
Vyvolávací cena:
CZK 90.000,-

Hlavička Tomáš (1950)

Katedrála

Aukce: Křehká síla skla
Typ aukce: Salónní aukce
Datum: 20.10.2016 - 20:00
Místo konání aukce: "Soho" Podolské nábřeží 1, Praha 4
Prohlídka: 08.10. - 20.10.2016

Proč se registrovat na portálu myDOROTHEUM?

Bezplatná registrace v myDOROTHEUM vám umožní využívat následující funkce:

Katalog Upozornění, jakmile je nový aukční katalog online.
Připomenutí aukce Připomínka dva dny před zahájením aukce.