Grebeníčková Stanislava (Žatec 1954)
Koncentrace
sklo šedozelené, tavené ve formě, broušené a leštěné, sign. a dat. Grebeníčková 2001, průměr 59 cm, hloubka 15 cm (Zí)
Vystaveno: Stanislav Libenský a jeho škola, Grand Crystal museum, Tai Pei, Taiwan, 2002
Stanislav Libenský a jeho škola, The Museum of Arts and Design, New York, 2003
Literatura: Palata O., Stanislav Libenský a jeho škola, Praha 2001, barevně reprodukováno
Stanislava Grebeníčková po studiu sklářské školy v Železném Brodě pokračovala v ateliéru Stanislava Libenského na VŠUP v Praze, kde absolvovala v roce 1980. Pro její tvorbu je charakteristická kombinace tavené plastiky a brusu, kde brus je zásadní pro výtvarné vyznění díla. Její koncepce přebrušovaného taveného skla byla v roce 1998 oceněna v japonské Kanazawě nejvyšším oceněním Grand Prix.
Nabízené dílo Koncentrace z roku 2001 je galerijní ukázkou autorčina přístupu ke sklu.
20.10.2016 - 20:00
CZK 180.000,-
- Vyvolávací cena:
CZK 120.000,-
Koncentrace
Aukce: | Křehká síla skla |
Datum: | 20.10.2016 - 20:00 |
Místo konání aukce: | "Soho" Podolské nábřeží 1, Praha 4 |
Prohlídka: | 08.10. - 20.10.2016 |