Matouš Jaroslav (Hlinsko, 1941)
Květ
sklo čiré, foukané do formy, malované, drát, sign. a dat. J. Matouš 04, výška cca 50 cm (Zí)
Po studiu Střední průmyslové školy sklářské v Železném Brodě navštěvoval ateliéry prof. Kaplického a prof. Libenského na VŠUP v Praze. V roce 1998 se stal zakládajícím členem výtvarné skupiny Rubikon ustavené teoretikem Ivo Křenem. Dalšími členy byli Bohumil Eliáš, Jaromír Rybák, Marian Volráb a Jan Exnar. Jednalo se o volné sdružení předních sklářských výtvarníků, kteří společně vystavovali jak doma, tak i v zahraničí.
Ve své tvorbě používá Jaroslav Matouš techniku kombinování tavené plastiky a jemných drátků s kousky skloviny. Vytváří tak subtilní objekty jednoduchých tvarů, kde ze skleněných stěn vyrůstá síť drátků, která se pne do prostoru. Autor tímto rafinovaným postupem dociluje neobyčejné křehkosti svých děl.
20.10.2016 - 20:00
- Dosažená cena: **
CZK 36.000,-
CZK 60.000,-
- Vyvolávací cena:
CZK 32.000,-
Květ
Aukce: | Křehká síla skla |
Datum: | 20.10.2016 - 20:00 |
Místo konání aukce: | "Soho" Podolské nábřeží 1, Praha 4 |
Prohlídka: | 08.10. - 20.10.2016 |