Lecomte Felix (1737 - 1817)
Busta královny Marie Antoinety, biskvitový porcelán, kruhová bronzová montáž na základně, apokryfní značka Sevres, Leconte, Francie, 2. pol. 19. století, výška 79 cm, lehce poškozeno - plastické květy na základně, lem šatu a květ ve vlasech (Čo)
Královna zobrazena ve věku 28 let v hermínovem plášti s motivem stylizovaných liliových květů (symbol francouzského královského majestátu), zdobená oválným medailonem s podobiznou Ludvíka XVI., ve vlasech květy růže, jasmínu a šeříku.
Lecomte Felix - významný francouzský sochař za vlády Ludvíka XVI., v roce 1758 laureát na Prix de Rome, mramorovou bustu Marie Antoinety vytvořil v roce 1783, v současnosti je umístěna v Královnině Ložnici na zámku Versailles..Nabízená busta je kopií zhotovenou v 2. polovině 19. století
25.05.2019 - 14:00
CZK 150.000,-
- Vyvolávací cena:
CZK 105.000,-
Lecomte Felix (1737 - 1817)
Aukce: | Výtvarné umění a starožitnosti |
Datum: | 25.05.2019 - 14:00 |
Místo konání aukce: | Hotel Grand Majestic Plaza, Truhlářská 16, Praha 1 |
Prohlídka: | 18.05. - 25.05.2019 |