Pavel Janák (1882 - 1965) - Váza
měkká kamenina, tvar baňatý, dvakrát proujmutý, vnější glazura barvy sang-de-boeuf, vnitřní seladonové barvy, návrh Pavel Janák, 1911, zhotovila firma Graniton, Svijany, 1911, neznačeno, výška 25 cm, nepatrně poškozená glazura na spodní hraně (Čo)
Odborná konzultace: Jíři Hořava
Lit.:
Hořava J., Graniton - Umělecká a užitková keramika 1907-1928, vyd. Měsíc ve dne, 2017, str. 77 - černobílá fotografie Uměleckého měsíčníku str. 136 s fotografií tvarově podobné vázy z roku 1911
25.05.2019 - 14:00
- Dosažená cena: **
CZK 100.000,-
CZK 50.000,-
- Vyvolávací cena:
CZK 32.000,-
Lit.:
Aukce: | Výtvarné umění a starožitnosti |
Datum: | 25.05.2019 - 14:00 |
Místo konání aukce: | Hotel Grand Majestic Plaza, Truhlářská 16, Praha 1 |
Prohlídka: | 18.05. - 25.05.2019 |