DVOJKA LANCASTER, JAN NOVOTNÝ, PRAHA, 80. LÉTA 19. STOL.
výrobní číslo 8688 (lůžko hlavní, předpažbí aj.), hlavně s hladkým vývrtem, válcové, damasové, sklopné temenní kličkou, značeny (zlatem): J. Nowotný – in Prag, lůžko hlavní značeno: NOWOTNÝ V PRAZE, předpažbí: NOWOTNY / PATENT, hlavně zdola: K 16399 (?), lůžko hlavní a souprava zdobeny rytými ornamenty a loveckými motivy, dolní poutko na řemen schází, ráže 17 mm, délka 109 cm (Do)
Zbraň znehodnocena zaslepením nábojových komor a zápalníků, hlavně zdola provrtány 7mm kruhovým otvorem. Zneškodnění pochází z doby, kdy hranicí pro historické zbraně byl rok 1870, dnes zbraň nemusí být zneškodněna Jan Novotný (1839-1893), firma v Praze od 1865, po jeho úmrtí podnik vedla vdova Marie (do 1904) a syn Antonín (1871-1938).Po zániku Lebedova závodu nejvýznamnější česká puškařská firma
25.05.2019 - 14:00
- Dosažená cena: **
CZK 8.000,-
CZK 12.000,-
- Vyvolávací cena:
CZK 8.000,-
Aukce: | Výtvarné umění a starožitnosti |
Datum: | 25.05.2019 - 14:00 |
Místo konání aukce: | Hotel Grand Majestic Plaza, Truhlářská 16, Praha 1 |
Prohlídka: | 18.05. - 25.05.2019 |