WOLGEMUTH, MICHAEL-PLEYDENWURF, WILHELM: PRAHA, 1493
„PRAGA“, pohled od Vyšehradu na Pražský hrad, Malou Stranu s Karlovým mostem a část Nového města. Dřevořez, soulep dvou listů, rozměr 37,9 x 53 cm, rámováno 68 x 87,8 cm. Z díla Hartmanna Schedela: Das Buch der Chroniken und Geschichten, Norimberk, 1493. Uprostřed v soulepu chybí věžě kostela sv. Jiří, list v minulosti restaurován, části listu jsou zabělené. (ML)
25.05.2019 - 14:00
CZK 45.000,-
- Vyvolávací cena:
CZK 38.000,-
Aukce: | Výtvarné umění a starožitnosti |
Datum: | 25.05.2019 - 14:00 |
Místo konání aukce: | Hotel Grand Majestic Plaza, Truhlářská 16, Praha 1 |
Prohlídka: | 18.05. - 25.05.2019 |