Georg Carl Koch
(Berlin 1857-1936)
Horses in the Paddock, signed G. Koch, oil on canvas, 81 x 140 cm, framed, (JP)
Expert: Johanna Plank, MA
Johanna Plank, MA
+43-1-515 60-501
johanna.plank@dorotheum.at
20.06.2022 - 16:48
- Dosažená cena: **
EUR 4.864,-
EUR 3.000,- do EUR 3.600,-
- Vyvolávací cena:
EUR 2.800,-
Georg Carl Koch
(Berlin 1857-1936)
Expert: Johanna Plank, MA
Johanna Plank, MA
+43-1-515 60-501
johanna.plank@dorotheum.at
Aukce: | Olejomalby a akvarely 19. století |
Datum: | 20.06.2022 - 16:48 |
Prohlídka: | 11.06. - 20.06.2022 |